Диана Михайлова (diana_mihailova) wrote,
Диана Михайлова
diana_mihailova

Бронетанковый детектив: куда пошли 200 миллионов гривен на БМП-1 для украинской армии
За 200 миллионов государственных гривен наша армия должна была получить полсотни боевых машин пехоты. Особенно нужных тогда, когда на фронте в пехоту постоянно стреляет враг. Так, по крайней мере, было в 2015 году. Отследить эту запутанную цепочку событий очень сложно. Здесь и Минобороны, которое сначала говорит, что БМП нужны, а потом - уже "нет". А потом нужны снова. И странные выплаты: когда эти БМП покупают за рубежом в десять раз дороже. А потом забывают их забрать. Свое расследование провел ТСН.Тиждень. Выпуск ТСН.Тиждень за 18 октября 2020 годаВпервые за всю историю существования «Укроборонпрома» нам удалось в принудительном порядке изъять принадлежащую нам военную технику на территории другой страны.
Если коротко. В 2016 году между компанией Концерна «Укрспецэкспорт» и польской компанией WTORPLAST S.A. был заключен контракт на поставку 93 единиц БМП-1 со сроком поставки в мае 2018 года. Но уже к апрелю 2018 года выполнение контракта было сорвано польской компанией: украинская армия не получила 73 единиц техники, из которых почти 30 единиц уже были оплачены.
Что важно. Законность и обоснованность подписания самого контракта все еще остается под вопросом. В 2016 году Минобороны сообщило, что БМП-1 им не нужны; а через полгода те же чиновники согласовали подписание контракта на поставку ста единиц техники.
Тем не менее, возвращать уже закупленную технику из Польши через суды и уголовные дела пришлось нам.
Не делать этого мы не могли, поскольку на момент нашего прихода в Концерн польская компания УЖЕ получила авансовый платеж в размере 8,8 млн долл. США (эквивалент 53 единиц техники). То есть, украинский бюджет УЖЕ расплатился за эту технику и не забрать ее компания «Укрспецэкспорт» не имела права.
Хочу поблагодарить журналистов ТСН "Тиждень" и лично за то, что самостоятельно вникли, разобрались и поставили точки над "і" по вопросу закупки т.н. "БМП Пашинского".
Подробности тут: https://blogs.pravda.com.ua/authors/nayem/5f4cb09a4020c/

Мустафа НайемЗаступник генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром"

Як ''Укроборонпром'' повертав ''БМП Пашинського''

31 серпня 2020, 11:11

Минулого тижня Тетяна Чороновол виступила з дещо емоційним постом зміст якого зводиться до того, що, мовляв, "Укробронпром" пропіарився на тому що завіз "БМП Пашинського".

В мене є багато питань щодо об'єктивності Тетяни у цьому питанні, яка протягом п'яти років була членом парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, очолюваного Сергієм Пашинським і особисто голосувала за затвердження державного оборонного замовлення. Але більше дивує необізнаність автора у базових питаннях галузі, якою б мала опікуватись протягом цих років.

Моя нинішня посада не дозволяє бути гранично відвертим щодо нюансів державного оборонного замовлення. Зупинюсь лише на інформації, яка не становить державну та службову таємницю.

1. "УКРОБОРОНПРОМ" НЕ МІГ НЕ ЗАВЕЗТИ ВКАЗАНУ ТЕХНІКУ.

Контракт на поставку 93 одиниць БМП-1 між Державною компанією "Укрспецекспорт" з польскою компанією "WTORPLAST S.A." був укладений 13 квітня 2016 року зі строком поставки – 31 травня 2018 року.

На момент призначення нового керівництва "Укроборонпрому" польська компанія вже отримала авансовий платіж у розмірі 8 770 200,00 дол. США, або еквівалент ціни закупівлі приблизно 53,46 одиниць техніки.

Тобто, український бюджет ВЖЕ розплатився за цю техніку і не забрати її компанія "Укрспецекспорт" не мала права.

Невиконання контракту, відмова від подальшої претензійної роботи або зволікання у примусовому виконанні рішення судів призвела б до порушення кримінальних проваджень стосовно посадових осіб "Укроборонпрому" та "Укрспецекспорту".

2. ЗАКОННІСТЬ КОНТРАКТІВ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПІД ПИТАННЯМ

Контракти на поставку цієї техніки намагались укласти двічі. Під час першої спроби від Міністерства оборони була отримана інформація, що закупівля БМП-1АК не передбачена державним оборонним замовленням на 2016 рік. Тому реалізацію проекту було призупинено, укладені контракти не набули чинності та не реалізовувалися.

Яким чином та чому вже підписані контракти були призупинені, правильно було б спитати у правоохоронних органів та самої пані Чорновол, яка особисто голосувала за схвалення цього проекту ДОЗ.

Що цікаво, пізніше за невідомих обставин, які наразі з'ясовують правоохоронні органи, тодішніми посадовими особами Державної компанії "Укрспецекспорт", нібито за погодженням з Міністерством оборони України, було укладено нові імпортні контракти з компанією "WTORPLAST S.A.", на поставку 100 од. окремо шасі та башт.

На даний момент остаточно не поставлено крапку у питанні законності дій усіх посадовців, які були залучені у підписанні цих контрактів. Зокрема, ДБР здійснює перевірку та надасть правову оцінку діяльності посадових осіб, які причетні до формування й виконання даного державного оборонного замовлення, подальшої реалізації зовнішньоекономічних контрактів й сумнівних імпортних операцій, які призвели до зриву державного оборонного замовлення. Окрім того, НАБУ веде розслідування за кримінальним провадженням N52018000000000387 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченими ч. 5 ст. 191 КК України.

3. ЗІРВАНИЙ КОНТРАКТ БУВ ВИКОНАНИЙ НОВИМ КЕРІВНИЦТВОМ УКРСПЕЦЕСПОРТУ

Тетяна слушно зауважує, що "дуже вигідний" контракт був підписаний в 2016 році. Тільки не вказує, що до приходу нашої команди в 2019 році контракт НЕ ВИКОНУВАВСЯ, українська армія протягом двох років залишалася без бронетехніки, хоча дозвіл на її вивезення був отриманий ще у 2017 році.

Таким чином, на момент призначення нового керівництва "Укроборонпрому" контракт було повністю зірвано, армія обіцяний обсяг техніки, за яку вже було перераховано гроші, не отримала.

Твердження, що причиною був медійний скандал – не витримують ніякої критики і вказують на необізнаність автором термінів контракту.

Виконання контракту було зірвано вже всередині квітня 2018 року – українська армія не отримала 73 одиниць техніки, з яких майже 30 одиниць вже були оплачені. А стаття у журналі "Новое время" з'явилась лише наприкінці квітня 2018 року.

Що важливо, поряд з економічними збитками нашій державі, є зрив виконання державного оборонного замовлення за зазначеними контрактами. У зв'язку з істотним порушенням іноземною стороною строків, 01 червня 2018 року "Укрспецекспорт" звернувся до Арбітражного суду при Польській торговій палаті. Згодом суди були виграні, але з невідомих причин попереднє керівництво "Укробронпрому" та "Укрспецекспорту" не докладало зусиль для тиску на польську компанію за допомогою рішень судів.

Подальший процес реалізації контракту та повернення техніки був доведений до кінця вже новим керівництвом "Укрспецекспорту". Зокрема вже у січні 2020 року було отримано ще два рішення вже національного суду Польщі якими надано дозвіл на примусове виконання рішень Арбітражного суду.

Важливо зазначити, що компанії "Укроборонпрому" ще ніколи не стикались з подібними проблемами, особливо за кордоном. Ситуацію значно ускладнювали карантинні обмеження, які діють в європейських країнах.

Тим не менш, нами були вжиті безпрецедентні заходи щодо порушення виконавчого провадження на території Республіки Польща щодо примусового вилучення техніки за рішенням польських судових органів та відшкодування економічних збитків.

На даний момент представники компанії, разом з судовим виконавцем вилучили у фірми "WTÓRPLAST S.A." 26 машин, які будуть транспортовані на територію України.
Tags: БМП-1, ВСУ, Кипр, МОУ, ООС, Польша, Укрспецэкспорт, коррупция, криминал, финансы, цирковое училище
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo diana_mihailova march 13, 2018 23:11 645
Buy for 250 tokens
https://vc.videos.livejournal.com/index/player?player=new&record_id=957736 Отметка MAS17 - рейс МН17, отметка RSD316 - Ил-96-300 авиакомпании «Россия » Малазийский Boeing 777 рейса МН17 из Амстердам - Куала-Лумпур должен был столкнуться в небе над Польшей с российским…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 31 comments

Recent Posts from This Journal